Kadra trenerska

Kaja Szuba

Dyrektor Akademii Tenisowej, trener tenisa

Trener tenisa PZT. W roku 2007 numer 1 na listach PZT. 6-krotna medalistka Mistrzostw Polski. Zwyciężczyni 2 turniejów międzynarodowych. Szkoliła się między innymi w Akademii Nicka Bollettieriego na Florydzie. Studentka AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne. Kaja jest osobą bardzo kontaktową, specjalizuje się w pracy z najmłodszymi dziećmi, ale prowadzi zajęcia na każdym poziomie zaawansowania, z osobami w każdym wieku. Niezwykle miła, otwarta i wyrozumiała, potrafi każdego zarazić pasją do gry w tenisa.

Jarek Grela

trener tenisa

Trener tenisa ziemnego. 23 lata na korcie i przeszłość zawodnicza w Czechach, Niemczech i Polsce. 11 lat doświadczenia trenerskiego. Kursy Czeskiego Związku Tenisiwego, Professional Tennis Registry, PZT. Uczestnik wielu konferencji tenisowych. Zwyciezca wielu turniejów w wielu krajach m.in. mistrzostw Malediwów. Sparingpartner takich gwiazd jak: Marion Bartoli, Janko Tipsarevic, Salvadore Caruso, Rainer Schattler, Alessandro Gianessi, Salvadore Caruso. Ogromna wiedza techniczna, teoretyczna i praktyczna to mało w porównaniu z jego humorem. Dzieci uwielbiają z nim trenowac. Zawodnicy grać, a początkujący gracze uczyć się podstaw automatyzmu. Mauritius, Włochy, Malediwy, Bułgaria, Chorwacja, Niemcy, Czechy to tylko niektóre z państw gdzie zdobywał zawodnicze i trenerskie szlify. Organizuje również kursy trenerskie.

Natalia Organista

trener tenisa

Doktor nauk o kulturze fizycznej, pracowniczka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktorka tenisa, posiada również stopień instruktora Professional Tennis Registry – największej na świecie organizacji trenerów tenisa. 14-krotna medalistka Mistrzostw Polski w tenisie w różnych kategoriach wiekowych. Uczestniczka Konferencji Trenerów PZT i kursów doszkalających PTR. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy trenerskiej z młodzieżą i dorosłymi na każdym poziomie zaawansowania. Na korcie stara się nie tylko uczyć podopiecznych gry w tenisa ale również być dobrym pedagogiem, dbając o kompleksowy rozwój grających.

Paweł Mossakowski

trener tenisa

Trener tenisa II klasy. Absolwent Warszawskiego AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne. Kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów zdobywał w wielu Warszawskich klubach tenisowych. Prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi na każdym poziomie zaawansowania. Na treningach oprócz nauki techniki i taktyki tenisa zwraca uwagę na rozwój sprawności fizycznej swoich podopiecznych. Jako pedagog daje podopiecznym dobry przykład i uczy ich pracowitości oraz wytrwałości w treningach. Pracuje w profesjonalnej, a jednocześnie miłej atmosferze. Osoby grające z Pawłem mogą spodziewać się nie tylko postępów w grze, ale też odpowiedzi na nurtujące pytania związane z techniką, taktyką czy przepisami gry.

Elżbieta Ślesicka

trener tenisa

Mistrzyni i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich i seniorskich. Posiada ogromne doświadczenie pracy trenerskiej w Polsce, a także we Francji i Austrii. Pracowała między innymi jako trener koordynator wszystkich grup wiekowych w AZS Warszawa, w Ośrodku Szkolenia Olimpijskiego odpowiedzialna była za młodziczki, wprowadzała na listy WTA kadrowiczki – Nowak, Czopek, Mróz, Żerdecką, Listowską, Wojtkiewicz. Serdeczna osoba z satysfakcją obserwująca postępy małych i dużych adeptów tenisa poczynione pod jej okiem.

Jan Cygowski

trener tenisa

Trener II klasy. Były zawodnik notowany na listach PZT i ITF. Prowadzi zajęcia na każdym poziomie zaawansowania i w każdej grupie wiekowej. Posiada doświadczenie w pracy z zawodnikami, również jako sparing-partner. Dba o kompleksowy rozwój na korcie u dzieci, młodzieży i dorosłych. Treningi dopasowuje bardzo indywidualnie do umiejętności grającego. Zwraca uwagę również na kwestie treningu mentalnego. Zajęcia prowadzi z werwą, koncentracją na podopiecznym, a jednocześnie w serdecznej atmosferze. 

Tomek Wilk

trener tenisa

Trener tenisa II klasy. Absolwent AWF w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne. Przez wiele lat doświadczenie trenerskie zdobywał szkoląc młodzież na obozach sportowych. Obecnie prowadzi zajęcia zarówno z najmłodszymi jak i z dorosłymi. Z pasją odkrywa przed podopiecznymi tajniki tenisa, a przez swoje zaangażowanie w trening z młodzieżą stara się przekazywać, że cierpliwością i ciężką pracą mogą dojść do sukcesów sportowych. Jest również absolwentem Politechniki Warszawskiej, a także instruktorem kulturystyki oraz wychowawcą kolonijnym.

Oskar Gąsior

trener tenisa

Licencjonowany instruktor tenisa, zawodnik PZT w latach 2007-2013, mistrz Warszawy i Mazowsza w kategorii kadetów i juniorów. Prowadzi zajęcia na każdym poziomie zaawansowania. W ciekawy sposób przekazuje swoją wiedzę i umiejętności zarówno młodym zawodnikom, jak i dorosłym. Cechuje go bardzo dobre podejście do dzieci, pomaga obudzić w nich pasję do gry w tenisa. Widząc zaangażowanie i ciepły uśmiech instruktora, młodzi zawodnicy chętnie biorą udział w jego zajęciach już od pierwszej lekcji. Poza prowadzeniem zajęć na korcie jest studentem Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii Produkcji oraz instruktorem narciarstwa.

Julia Zarzycka

trener tenisa

Licencjonowany instruktor tenisa. Swoją przygodę z tenisem rozpoczęła w wieku 7 lat. Od samego początku wiedziała, że chce uczyć innych aby sprawić, że również pokochają ten sport. Kontynuuje rodzinną tradycję. Prowadzi zajęcia głównie z dziećmi i młodzieżą, ale jest otwarta na pracę z dorosłymi zawodnikami. Poza kortem studiuje na SGGW oraz interesuje się zdrowym odżywianiem. Zawsze rozgadana i uśmiechnięta.

Jakub Sygowski

trener tenisa

Były zawodnik notowany na listach PZT, mistrz Warszawy juniorów i kadetów. Prowadzi zajęcia na każdym poziomie zaawansowania. Idealny dla osób o zacięciu zawodniczym. Miły, uśmiechnięty i cierpliwy. Z pasją przekazuje swoje doświadczenie zarówno młodym jak i dorosłym tenisistom. Prowadzi również zajęcia w szkółkach tenisowych, gdzie z prawdziwym zaangażowaniem wprowadza podopiecznych w sportowy świat. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka.

Jan Sochoń

trener tenisa

Licencjonowany instruktor tenisa. Przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 5 lat. Od początku jest związany z klubem tenisowym KT Legia Warszawa. Odnosił liczne sukcesy w turniejach wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Po dzień dzisiejszy bierze czynny udział w turniejach. Prowadzi zajęcia na każdym poziomie zaawansowania natomiast preferuje prace z dziećmi oraz z zawodnikami. W dużym stopniu kładzie nacisk na technikę uderzeń u swoich podopiecznych. Poza tenisem rozwija się chętnie w innych dyscyplinach tj. Narciarstwo alpejskie , regaty czy też piłka siatkowa.

Filip Staśkowiak

trener tenisa

Swoją karierę tenisową zaczął w wieku 5 lat. Do 2016 roku aktywnie uczestniczył w turniejach ogólnopolskich. Wielokrotny medalista mistrzostw województwa oraz mistrzostw Warszawy, zarówno w singlu, jak i w deblu. Licencjonowany instruktor tenisa. Prowadzi zajęcia na każdym poziomie zaawansowania. Z chęcią dzieli się swoją pasja. Treningi dopasowuje indywidualnie do potrzeb grających.

Aneta Niklas

Dyrektor Akademii Badmintonowej, trener badmintona

Licencjonowana instruktorka badmintona. Wicemistrzyni Polski w grze podwójnej oraz trzykrotna brązowa medalistka Mistrzostw Polski. Była reprezentantka Polski w kat. junior. Wychowanka klubu Lotka Bytów. Wciąż aktywna zawodniczka. Pracując jako trenerka realizuje swoją pasję przekazując swoją wiedzę i umiejętności dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Jacek Kołumbajew

trener badmintona

Licencjonowany instruktor Polskiego Związku Badmintona. Trener i jeden z założycieli szkoły badmintona Smashbad. Aktualny zawodnik ekstraklasy. Brązowy medalista Mistrzostw Polski 2019 w grze podwójnej, wielokrotny medalista mistrzostw kraju w latach 2007-2013. Swoje doświadczenie wykorzystuje w pracy z profesjonalnymi zawodnikami, dziećmi i dorosłymi na każdym poziomie.

Sylwia Wasiluk

trener badmintona

Licencjonowana instruktorka badmintona. Ukończyła studia licencjackie na kierunku dietetyka kliniczna, dodatkowo jest certyfikowanym trenerem personalnym. Wychowanka klubu LUKS Księżyno, zdobywczyni tytułu wicemistrzyni Polski w grze pojedynczej kobiet w kat. Młodzik.